درباره ما

وبسایت سلامت وت، «مجله آنلاین راهنمای سلامت حیوانات» است که توسط گروهی از دامپزشکان دانشگاه تهران، با هدف فرهنگ‌سازی و رفع نقایص فرهنگی موجود در زمینه مراقبت از حیوانات راه‌اندازی شده است.

مؤسسان سلامت وت، معتقدند که حفظ سلامتی انسانها، بدون تأمین سلامتی حیوانات، ممکن نخواهد شد، چرا که انسان‌ها و حیوانات، هر دو بخشی از یک زیست‌بوم (اکوسیستم) هستند و برای حفظ صحت و سلامت هر یک باید سلامت دیگری را نیز تامین کرد.

ما در این سایت، به دنبال ترویج «مهربانی با حیوانات» هستیم، چرا که در فرهنگ ملی ما، از دیرباز توصیه‌های فراوانی به مهربانی با حیوانات و احشام شده است، ولی امروزه شاهدیم که بسیاری از این آموزه‌ها به فراموشی سپرده شده و یا در حد شعار باقی مانده است.

گاندی رهبر آزادی خواه هند، در جایی گفته است: «میزان پیشرفته فرهنگ هر ملت را از نحوه برخورد آنها با حیوانات می‌توان دریافت»، بنابراین ما معتقدیم که وضعیت امروز جامعه ما از نظر نوع رفتار با حیوانات، برازنده فرهنگ ریشه‌دار و کهن ایران نیست و نیاز به تغییر و بهبود دارد.

ذکر این نکته ضروری است که مهربانی با حیوانات، تنها در محبت فیزیکی صرف به آنها خلاصه نمی‌شود، بلکه مهربانی واقعی آن است که برای حفظ سلامتی، کاهش آسیب‌ها، دردها و همچنین کمک به آسودگی حیوانات، اقدامات عملی انجام دهیم و دیگران را نیز به این کار تشویق کنیم.

راه‌اندازی وبسایت سلامت وت، راهی برای حمایت از حیوانات و تحقّق سوگندنامه دامپزشکی است که موسسان سایت هنگام دریافت مدرک دکترای خود از دانشگاه تهران، ادا کرده‌اند. خواندن این سوگندنامه، در این مجال، خالی از لطف نیست:

سوگندنامه دامپزشکی

«اکنون که به پیشه دامپزشکی گام می‌نهم، سوگند یاد می‌کنم که با محافظت از سلامت حیوانات و کاهش درد و رنج آنها، کوشش برای حفظ منابع حیات دام‌ها، تلاش در بهبود بهداشت همگانی، پیشبرد دانش دامپزشکی و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و حیوان؛ دانش عملی و مهارت‌های خود را در راستای مصالح جامعه به کار گیرم. من در انجام وظایف حرفه‌ای خود همواره به وجدان، شرف و اصول اخلاق علم دامپزشکی، پایبند خواهم بود و تعهد می‌کنم که همواره برای پیشبرد روزافزون دانش و شایستگی حرفه‌ای خود کوشا باشم».

مأموریت

افزایش آگاهی مردم، دامپروران، دامداران و صاحبان حیوانات خانگی و صنعتی، از اهداف اصلی وب‌سایت سلامت وت است. ما در سلامت وت، به کمک دانش روز دامپزشکی و تجارب عملی متخصصان برجسته حوزه درمان، تلاش می‌کنیم آگاهی جامعه را افزایش دهیم.

پیشگیری، اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی‌های لازم در جهت مقابله با بیماری‌های حیوانات، خصوصاً بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، نیز جزو مأموریت‌های اصلی ماست.

چشم انداز

وب‌سایت سلامت وت، به عنوان راهنمای سلامتی حیوانات تلاش می‌کند به مرجعی تخصصی برای ارائه دانش کاربردی در حوزه سلامت، نگهداری، تغذیه و پرورش حیوانات خانگی و صنعتی، تبدیل شود.

در این راستا، سلامت وت منبعی موثق برای تمامی افراد و شرکت هایی خواهد شد که به هر شکل با حیوانات سروکار دارند.

این وب‌سایت همچنین همکاری گسترده‌ای با همایش‌ها، گنگره‌های علمی، نمایشگاه‌ها و سایر رویدادهای مرتبط خواهد داشت و از این طریق بین جامعه علمی/دانشگاهی، متخصصان، کارآفرینان و صاحبان حیوانات، پیوند برقرار می‌کند تا از رهگذر این پیوند، شاهد رشد و شکوفایی فرهنگی هرچه بیشتر در زمینه مهربانی و مراقبت از حیوانات باشیم.

برای همکاری با ما، با ایمیل زیر مکاتبه کنید:

salaamatvet@gmail.com

و یا در تلگرام، به شناسه زیر، پیغام دهید:

@salamatvetAdmin