رفتارهای عجیب اما طبیعی در خرگوش / بخش اول

خرگوش دارای غده‌ای در زیر چانه است در مواقعی که چانه‌اش را به چیزی می‌مالد عطر و رایحه‌ای در محیط پخش می‌شود شما قادر به درک آن نمی‌باشید اما خرگوش‌های دیگر کاملا متوجه آن می‌شوند.

سلامت وت – خرگوش‌ها موجودات بامزه‌ای هستند که حتی اگر تا به حال حیوان خانگی نداشته‌اید هم ممکن است دل‌تان بخواهد یکی از آنها را در خانه نگه دارید. در این مطلب سعی شده است بعضی از عادات رفتاری خرگوش به شما معرفی شود تا اگر قصد انتخاب خرگوش به عنوان حیوان همدم را دارید، اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست آورید.

 مالیدن چانه به اشیا

هنگامی که شما یک ناحیه جدید از خانه را به خرگوش خود معرفی می کنید و یا به او اجازه می‌دهید که اتاقی برای خود داشته باشد، جایی برای شگفت‌زدگی نیست که او چانه خود را در وسایل خانه و هر چیز دیگری که در اطراف آن باشد حتی خود شما، بمالد.

این راهی است که  خرگوش علاقه‌اش به بازی با شما را نشان می‌دهد. خرگوش دارای غده‌ای در زیر چانه است در مواقعی که چانه‌اش را به چیزی می‌مالد عطر و رایحه‌ای در محیط پخش می‌شود شما قادر به درک آن نمی‌باشید اما خرگوش‌های دیگر کاملا متوجه آن می‌شوند.

دویدن سریع

خرگوش‌ها در این حالت شبیه کسانی هستند که چیزی را گم کرده‌اند. خرگوش در طبیعت یک حیوان طعمه یا صید محسوب می‌شود، بنابراین به خاطر سپردن محیط زندگی (به ویژه هر مسیریابی احتمالی برای فرار) یک عمل غریزی و طبیعی برای آن است.

اگر می‌بینید که خرگوش شما به سرعت در داخل خانه می‌دود و مدام مسیر حرکتش را عوض می‌کند و به دنبال نشانه‌هایی می‌گردد هرگز تعجب نکنید چون این رفتارهایش کاملا طبیعی هستند و دلیل آن هم این است که احتمالا شما جای وسایل خانه را تغییر داده‌اید و یا وسیله جدیدی به خانه آورده‌اید.

 خوردن مدفوع یا سکوتروپ

خرگوش‌ها تکه‌های کوچک از مدفوعشان را می‌خورند. این عمل ممکن است ناخوشایند به نظرآید اما خرگوش‌ها به دلیل اینکه این کار برای سلامتی آن‌ها مفید است این کار را انجام می‌دهند.

این مدفوعی که آن‌ها مصرف می‌کنند «سکوتروپ» نامیده می‌شود که با مدفوع طبیعی خرگوش متفاوت است. آن نرم‌تر و مملو از موادی مغذی است که خرگوش به آن‌ها نیاز دارد. این نوع مدفوع نوعی مدفوع شبانه است چون خرگوش‌ها معمولا آن‌ها را طی ساعات اولیه صبح می‌خورند.

خرگوش ضرورتا دوباره غذای خودش را می‌خورد و هضم می‌کند به علت اینکه در دور اول هضم غذا جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی انجام نمی‌شود.

 آراستن بدن

خرگوش‌ها درست مانند گربه‌ها مرتبا در طول روز مو و پنجه‌هایشان را تمیز می‌کنند. خرگوش‌ عمدتا نیازی به حمام کردن ندارد اما به شانه کردن منظم موهایش خیلی نیاز دارد چون این عمل باعث کاهش میزان مویی می‌شود که در هنگام لیسیدن بدنش وارد دهانش می‌شود.

خرگوش دارای یکی از بامزه‌ترین حالت‌های آراستن است او می‌نشیند، لیس می‌زند و پاهایش را مانند حالت کاراته تکان می‌دهد و آن را به صورتش می‌مالد.

 لیسیدن شما

وقتی دو خرگوش در کنار هم باشند رابطه عاطفی و مهربانی خودشان را با لیسیدن همدیگر نشان می‌دهند اما خرگوش شما ممکن است این حس خود را به همان شکل یعنی لیسیدن خود شما نشان دهد.

یک خرگوش شاید برای اینکه به شما نشان دهد که دوست دارد حیوان خانگی شما باشد شروع به لیسیدن شما کند.

 فشردن بینی به بدنتان

وقتی خرگوش قصد جلب توجه شما را دارد با بینی‌اش دست یا پای شما را می فشارد. اگر در دستتان یک خوراکی لذیذ دارید حتما منتظر این چنین عملی از سوی خرگوشتان باشید.

حتی گاهی هم که بخواهد کمی خودش را لوس کند و اعلام رضایت کند که حیوان خانگی شماست این کار را می‌کند. مطمئنا این کار نه تنها غیر عادی نیست بلکه بسیار حرکت خوشایندی خواهد بود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *