رفتارهای عجیب اما طبیعی در خرگوش / بخش دوم

خرگوش‌ها در بعضی مواقع به اسباب بازی، باکس یا ظرف غذای خودشان لگد می‌زنند و آن‌ها را به گوشه‌ای پرت می‌کنند. چنین حرکاتی می‌تواند نشانه این باشد که او می‌خواهد بازی کند و یا توجه شما را به خود جلب کند.

سلامت وت – در این مطلب سعی شده است بعضی از عادات رفتاری خرگوش به شما معرفی شود.

دندان قروچه

یک خرگوش آرام و خوشحال هم ممکن است دندان‌هایش را به آرامی و با ریتم به هم بساید. اگر شما نزدیک خرگوشتان باشید این صدا به راحتی قابل شنیدن است. دندون قروچه با صدای بلند می‌تواند نشانه درد در خرگوشتان باشد و آن اغلب با حرکات عصبی و هیجانی بدن(مانند خم کردن و جلو نگه داشتن گوش) همراه است.

کوبیدن پا به زمین

هنگامی که خرگوش از کاری که شما انجام داده‌اید یا از چیزی در محیط زندگیش خوشحال نیست، ممکن است این ناراحتی را با ضربه زدنی که به شکل کوبیدن پاهای عقبی‌اش به زمین می‌باشد، نشان دهد.

هنگامی که شما خرگوشتان را به اتاق نگه داری‌اش که می‌برید وقتی در آن اتاق آزادانه حرکت کند، ممکن است شما صدای این ضربه زدن را بشنوید. پا کوبیدن معمولا به دنبال اینکه خرگوش امیدوار است شما برگردید و ان را پیش خود نگه دارید رخ می‌دهد.

انداختن تکه های مدفوع

شما خواهید فهمید که خرگوش شما دوست دارد از جایی که شروع به مدفوع کردن می‌کند تکه‌های کوچک مدفوع را می‌اندازد و سپس اقدام به پریدن می‌کند و در جای دیگر تکه‌های دیگری می‌ریزد.

او ممکن است آموزش دیده باشد اما او اینگونه تصور و انتخاب می‌کند که از قفسش بیرون برود و قلمروهای جدیدش را فتح کند.

پریدن

خرگوش بازیگوش گاهی اوقات شروع می‌کند به دویدن و ناگهان به هوا می‌پرد و پاهایش را به هم می‌زند. این عمل اصلا حرکتی غیر طبیعی نیست و کاملا می‌توان گفت که این نشانه خوشحالی و بازیگوشی خرگوش است و شما هم به جای نگرانی، خوشحال باشید که یک خرگوش سرحال و سالم دارید.

پرت کردن اشیا

خرگوش‌ها در بعضی مواقع به بعضی وسایل مانند اسباب بازی، باکس یا ظرف غذای خودشان لگد می‌زنند و آن‌ها را به گوشه‌ای پرت می‌کنند.

پرت کردن اشیا می‌تواند نشانه این باشد که او می‌خواهد بازی کند یا وقتی ظرف غذایش را لگد می‌زند می‌خواهد توجه شما را به خود جلب کند و به شما بگوید که غذا می‌خواهد.

خیز گرفتن برای حمله به همراه خرناس

یک خرگوش هنگامی که احساس خطر کند به خصوص وقتی که به گوشه‌ای از اتاق می‌رسد و دیگر راه فراری ندارد ممکن است یک صدای خرخر از خود تولید کند و حالت خیز برای حمله بگیرد.

همیشه از اینکه خرگوشتان در شرایطی باشد که احساس تهدید کند مانند اینکه به دنبالش بدوید درست زمانی که او می‌خواهد تنها باشد، بپرهیزید.

با حفظ شرایط مناسب برای خرگوشتان نگذارید احساس خطر کند و همیشه حس امنیت در کنار شما داشته باشد.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *