محبوب‌ترین نژادهای گربه‌های خانگی + عکس

اگر شما به دنبال یک گربه هستید که نگه‌داری آن آسان باشد و زحمت زیادی نخواهد، نژاد موکوتاه آمریکایی بهترین انتخاب برای شماست.

سلامت وت – گربه‌ها موجودات ملوس و بامزه‌ای هستند که طرفداران زیادی در بین علاقه‌مندان به حیوانات دارند. این موجودات هم مثل سایر جانوران، دارای نژادهای مختلفی هستند که هر نژاد، ویژگی‌های خاص و منحصربه فردی برای خود دارد. در این مطلب، قصد داریم معروف‌ترین نژادهای گربه‌ها را معرفی کنیم.

نژاد پرشین (Persian)

با داشتن موی بلند و باشکوه و صورت بامزه، موقعیتی بوجود می‌آید که دیگر جای تعجبی باقی نمی‌ماند که چرا گربه پرشین محبوب‌ترین گربه در میان تمامی نژادهای موجود است.


پرشین نیاز به محیطی امن و آرام دارد. وقتی که احساس امنیت کند برای کسی که از آن نگه‌داری می‌کند به منبع دائمی لذت و آرامش تبدیل می‌شود.
پرشین نیازمند مراقبتی منظم است تا زیبایی موهایش همیشگی باشد یعنی این مراقبت به همراه دقت است که باعث می‌شود پرشین در طول عمر خود یک گربه مجلل و باشکوه باشد.

نژاد اگزوتیک (exotic)

افرادی که رفتار و بامزگی نژاد پرشین را دوست دارند، اما علاقه خاصی به مراقبت روزانه آن از جمله برس زدن را ندارند، نژاد اگزوتیک را انتخاب می‌کنند.


انتخاب گربه اگزوتیک، به عنوان یک حیوان خانگی با موهای کوتاه و زیبا از این نظر جالب است که از بسیاری جهات شبیه پرشین بوده و برای نگه‌داری و پرورش بسیار مناسب است و آرامش و مهربانی خاصی برای صاحب خود دارد.

نژاد مین کون (Maine coon)

نام این نژاد اگرچه هم وزن راکون است، اما بر خلاف رایج، نتیجه جفت‌گیری یک گربه با راکون نیست؛ مین کون احتمال دارد که حاصل جفت‌گیری یک گربه خانگی آمریکایی و یک گربه مو بلند (احتمالا آنگورا) باشد که توسط کشتی از اروپا به آمریکا برده شده است.


مین کون از نظر ارتباط با کودکان، سگ‌ها و یا افراد مسن در خانه یک حیوان خانگی ایده‌آل محسوب می‌شود که به راحتی به عنوان دومین نژاد محبوب در آمریکا، با نام مستعار (غول با شخصیت) شناخته می‌شود.

نژاد عروسک پارچه‌ای (Ragdoll)

گفته می‌شود که نام این نژاد از تمایل دائمی‌اش به استراحت کامل، گرفته شده است. راگدول به انسان احترام می‌گذارد و به طور کلی ترجیح می‌دهد که هر جا که باشید همراه شما باشد.

پس تعجب نکنید که سایه‌اش همراه شما از اتاقی به اتاق دیگر بیفتد و با صدای شیرین خود با شما صحبت کند.

نژاد موکوتاه انگلیسی (British Shorthair)

گربه موکوتاه انگلیسی تنها گربه نژاددار بود که در اولین نمایش گربه نشان داده شد و آن را قدیمی ترین نژاد انگلیسی قلمداد می‌کنند.
نژاد موکوتاه انگلیسی با وجود فعالیت متوسط، به عنوان گربه‌های ایده‌آل خانگی شناخته می‌شوند و به یک میزان در خانه با کودکان و دیگر حیوانات خانگی رابطه برقرار می‌کنند.

در حالی که گربه‌های دیگر رنگین کمانی از رنگ‌ها را دارند، این نژاد اغلب به رنگ آبی دیده می‌شود.

نژاد موکوتاه آمریکایی (American shorthair)

موکوتاه آمریکایی یکی از اولین پنج نژاد شناخته شده توسط CFA بود و در اصل «مو کوتاه خانگی» نامیده شده بود.


اگر شما به دنبال یک گربه هستید که نگه‌داری آن آسان باشد و زحمت زیادی نخواهد، نژاد موکوتاه آمریکایی بهترین انتخاب برای شماست.
اجداد این گربه‌ها، جزو اولین گربه‌های بوده‌اند که از اروپا وارد امریکا شده‌اند و در آنجا تکامل پیدا کرده‌اند.

نژاد حبشی (Abyssinian)

نژاد حبشی که بعضاً به آن Aby هم گفته می‌شود، گربه پرجنب و جوش و فعالی است. بسیاری از آن‌ها عاشق آب هستند.


برای نگهداری از آنها آماده باشید که بسیاری از بازی‌های تعاملی را برای یک گربه حبشی فراهم کنید و در نتیجه، این حیوان طول عمر بیشتری پیدا خواهد کرد. اگر شما انرژی، شوخ طبعی و اشتیاق به زندگی داشته باشید، گربه حبشی می‌تواند بهترین دوست شما باشد.

نژاد اسفینکس (Sphynx)

این نژاد به خاطر بدن تقریبا بی مو، گوش‌های بزرگ و باهوش بودنش، در نگاه اول شما یا عاشق آن و یا از آن متنفر می‌شوید.


با این حال، اگر کمی وقت خود را در اطراف یک اسفینکس بگذرانید، شما آنها را همدم، هوشمند و دوستانه خواهید یافت، دقیقا همه ویژگی‌هایی که در حیوان خانگی مورد نظر است.
اسفینکس عاشق خودنمایی کردن است وهمیشه به دنبال انجام این کار است.

نژاد سیامی (Siamese)

ویژگی‌های استاندارد این نژاد به طور قابل توجهی در طول سال‌ها تغییر کرده است، اما سیامی، در اوج محبوبیت در بین مردم به عنوان یک حیوان خانگی اصیل باقی مانده است.

گذشته از موضوع کلاسیک، سنتی و یا مدرن بودن، صدها هزار نفر از دوستداران گربه، خواهان نگه‌داری از این نژاد هستند.

نژاد اسکاتیش یا اسکاتلندی (Scottish Fold)

وقتی که گربه اسکوتیش به شما نگاه می‌کند، انگار یک بچه گربه فوق العاده با گوش‌های راست شده پیش روی شماست. این طبیعی است، گرچه گربه‌های این نژاد را که می‌بینید با گوش‌های تاشده به سمت جلو هستند.


با این حال، گربه‌های گوش سیخ شده از نظر پرورش، ارزشمندتر هستند. بچه گربه‌های این نژاد با گوش‌های صاف متولد می‌شوند و در حدود سه یا چهار ماهگی، گوش‌ها در برخی از موارد روی هم قرار می‌گیرد.
گربه اسکوتیش چه با گوش تاخورده چه صاف ، حیوانات خانگی عالی، دوست داشتنی و باهوشی هستند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *