نجیب زاده‌ای به نام دوبرمن

دوبرمن از لحاظ ظاهری زیبا و از لحاظ رفتار و حرکات نجیب، پرانرژی، مصمم، هوشیار، نترس، مطیع و اشرافی است. یک دوبرمن اصیل و تربیت یافته ماهیت خود را بعنوان یک دوست و یک محافظ باوفا به اثبات رسانده است.

سلامت وت – دوبرمن (یا در اصطلاح صحیح‌ دابرمن) سگی است با جثه متوسط ، بدنی تو پر ، عضلانی و قوی. این ویژگی‌ها سرعت زیاد و استقامت چشم‌گیری در این نژاد بوجود آورده‌اند.

دوبرمن از لحاظ ظاهری زیبا و از لحاظ رفتار و حرکات نجیب، پرانرژی، مصمم، هوشیار، نترس، مطیع و اشرافی است. یک دوبرمن اصیل و تربیت یافته ماهیت خود را بعنوان یک دوست و یک محافظ باوفا به اثبات رسانده است.

چشم‌ها بادامی شکل، دارای عمق متوسط با حالتی قوی و پر انرژی، که رنگ آن از قهوه ای معمولی تا قهوه ای تیره در سگ‌های سیاه رنگ و قرمز و خاکستری و حنایی در سگ‌های لکه دار متغیر است. دندان‌های او بسیار قوی و سفید هستند و عملکرد آن‌ها دقیقاً شبیه به قیچی است.

خلق و خو

سگی است پر انرژی، دقیق، مصمم، هوشیار، نترس، اشرافی و مطیع و در عین حال مهاجم. هوشیاری ، چابکی و چالاکی عضلات و رفتار، وجوه آشکاری هستند که چشم هر بیننده ای را جلب می کنند.

دوبرمن سگی باوفا است و بیشتر از هر نژادی اثرات حیوانات نجیب زاده را دارا می باشد. حس شجاعت و کنجکاوی در چشم‌های تیره و در هماهنگی این چشم ها با ویژگی‌های بدن کاملاً مشخص است.

دوبرمن  یک سگ بسیار پرانرژی و یک نگهبان بسیار وفادار و شجاع است. به طور مداوم در تلاش برای محافظت از خانواده، خانه و قلمرو خود است. دوبرمن  به عنوان یک همدم، بسیار پرماجرا است و دوست دارد محیط اطرافش را بررسی کند.

چالش‌های جالب را دوست دارد. بسیار مطیع است و به آموزش پاسخگو است. حساس است و توجه بسیار زیادی به محیط اطراف دارد. هنگامی که یک غریبه به او نزدیک می شود، میمکن است احساس خجالت داشته باشد، اما اگر احساس ترس کند، ممکن است به فرد حمله کند. اگر به سگ های غریبه نیز نزدیک شود، حالت تهاجمی به خود می گیرد.

  • این نژاد، سگ‌های گارد و نگهبان می باشند.
  • سگ های دابرمن به علت مو های بسیار کوتاه، و نیز ریزش موی متوسط، به آراستن و مراقبت کمی برای موهای بدنشان نیاز دارند.
  • این سگ ها، در صورت نگهداری درست و اصولی بیش از ۱۳ سال عمر می کنند.

ویژگی‌های فیزیکی

  • وزن این حیوانات به ۳۰ تا ۴۰ کیلو گرم می رسد.
  • قد در نرها ۶۶-۷۱ سانتی متر و در ماده ها ۶۱-۶۶ سانتی متر می رسد.

شرایط نگهداری

به شرط آنکه در طول روز به این سگ ها اجازه انجام فعالیت بدنی کافی داده شود، برای نگهداری در آپارتمان مناسب هستند. دوبرمن بسیار پر انرژی است و به ورزش و فعالیت بدنی زیاد و تمرین روزانه نیاز دارد. اما بهترین مکان برای او یک حیاطی با وسعت متوسط خواهد بود.

دوبرمن نسبت به سرما حساس است بنابراین در مناطق سردسیر، پلیس قادر به کار با این نژاد نمی باشد. این نژاد می تواند در آب و هوای معتدل زنده بماند. از آنجایی که سگی ماجراجو است، در هنگام تمرین باید مراقبش باشیم تا کار خطرناکی انجام ندهد.

مشکلات سلامتی

به طور کلی نژاد سالمی است. بیماری‌های خونی، چاقی در سنین بالا ، نفخ ، مشکلات لگن و بیماری‌های قلبی مواردی هستند که ممکن است دیده شوند. هیچ نگرانی عمده ای درباره سلامت این نژاد وجود ندارد اما باید پیگیر مراقبت‌های سلامتی درباره حیوان خانگی خود باشیم.

بهتر است که آزمایش‌های پیشنهاد شده برای نژاد دوبرمن (که عبارتند از معاینه قلب، مفصل ران و چشم و آزمایشات DNA ) را انجام دهیم.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *