چگونه پرندگان خانگی را آموزش دهیم

هنگامی که پرنده شما در خانه احساس راحتی کرد، برنامه آموزشی رسمی خود را با ترغیب پرنده به ایستادن و قدم زدن روی میله چوبی آغاز کنید.

 

سلامت وت – اگر یک پرنده به عنوان حیوان خانگی دارید، این نکات را دنبال کنید تا بتوانید آن را تمرین دهید. این یک چالش جالب است که بتوان با یک پرنده خانگی کار کرد. هنگام تمرین دادن پرنده شما باید رابطه‌ای بین خود و پرنده برقرارکنید تا پرنده بتواند بفهمد که در یک رابطه سالم و امن قرار دارد.

پرندگان ممکن است بیشتر در مورد دست زدن و حتی نزدیک شدن به آنها خود را عقب نگه دارند. حتی شما ممکن است مجبور شوید با پرنده در قفس، شروع به تمرین کنید و فقط زمانی که پرنده با شما احساس راحتی می‌کند، به آرامی حرکت کند. جلسات آموزشی باید کوتاه اما مکرر باشند. دو جلسه کوتاه، حدود ۱۰ دقیقه، هر روز کافی است.

تمرین ایستادن و قدم زدن 

اگر پرنده از نزدیک شدن به دست شما می‌ترسد و یا تمایلی به روبرو شدن با شما ندارد می‌توانید آموزش پرنده خود را با قدم زدن روی یک چوب یا میله در اولین مرحله شروع کنید. این عمل همچنین به افراد دیگر که در خانه هستند هم اجازه می‌دهد تا با پرنده تمرین کنند.

چوب را به پرنده خود نشان دهید، فقط چوب را بالای پا و شکم پرنده نگه‌ دارید. در تفکر پرنده اینگونه به نظر می‌رسد که به طور طبیعی باید به شیئی بالاتر برسد.

دست خود را ثابت نگه دارید تا تکان نخورد. اگر پرنده شما روی چوب پا نمی‌گذارد، رفتارهای خود که مورد علاقه‌اش است را به تاخیر بیندازید تا متوجه شود باید این کار را انجام دهد. هر بار که پرنده‌تان این کار را انجام می‌دهد، به آن جایزه که شامل غذا یا اسباب بازی مورد علاقه‌اش است بدهید.

به پرنده نشان دهید که در یک مکان امن زندگی می‌کند: اجازه دهید پرنده به طوری که حواسش به شماست بنشیند و خیلی آرام با صدای کم یا حتی با صدای بلند بخواند.

به حد و حدود پرنده احترام بگذارید. اگر پرنده دیگری در خانه دارید حتما شرایطی را ایجاد کنید که پرنده دیگر، رفتار و نحوه ارتباط  شما با آن پرنده را مشاهده کند چون این عمل خود باعث می‌شود زودتر با شما صمیمی شود.

هنگامی که پرنده شما در خانه احساس راحتی کرد، برنامه آموزشی رسمی خود را آغاز کنید. ایستادن و قدم زدن بر روی میله چوبی را شروع کنید، سپس  روی دست خود این کار را انجام دهید. اگر پرنده شما به درستی برای این جلسات پاداش داده شود، به خوبی می‌توانید پیشرفت یادگیری در آن را مشاهده کنید.

هنگامی که پرنده شما روی اصول اولیه آموزش تسلط پیدا کرد، ممکن است بتوانید برخی از تمرینات پیچیده‌ترکه هنوز هم دست زدن به پرنده در آن‌ها نیست مانند «چرخش» را انجام دهید. به طور کامل یک ترفند تمرینی موفقیت آمیز می‌تواند در افزایش میزان اعتماد پرنده به شما بسیار کمک کننده باشد.

آهسته و در مراحل متعدد تمرین دهید

برای موفقیت در آموزش، پرنده خود را راحت بگذارید و بیش از اندازه در زمان طولانی تمرین ندهید. ترفندهای آموزشی را به گام های کوچک برسانید و قبل از رفتن به مرحله دیگری، مطمئن شوید که پرنده شما مرحله قبل را تسلط یافته است.

تبدیل یک ترفند ساده به گام های کوچک اجازه می‌دهد تا بسیاری از فرصت ها برای جایزه و پاداش به وجود بیاید.

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *