باکسر

باکسر سگی مهربان با کودکان

باکسر، برای نگهبانی فوق العاده بوده و همچنین برای پلیس در عملیات جنایی نیز استفاده می شود. ضمنا یکی از بهترین نژادها برای کمک به افراد نابینا است.

سلامت وت – در مطالب قبلی،‌ با نژادهایی نظیر گریت دین،‌ دوبرمن، ژرمن شپرد و مالی‌نویز آشنا شدیم. یکی دیگر از نژادهای معروف گروه سگ‌های کاری نژاد بوکسر است که امروز به معرفی آن می‌پردازیم.

موارد استفاده از باکسر

نژاد بوکسر در سال ۱۸۵۰ در شهر مونیخ آلمان ثبت شده است. این نوع سگ، برای نگهبانی فوق العاده بوده و همچنین برای پلیس در عملیات جنایی نیز استفاده می شود. ضمنا یکی از بهترین نژادها برای کمک به افراد نابینا است.

با کودکان نیز به خوبی کنار می آید و حتی بعضی ها معتقدند اگر کودک نیاز به غذا داشته باشد این سگ می تواند شیشه شیر کودک را از یخچال آورده و در غذا خوردن به کودک کمک کند.

همچنین از بچه ها می تواند مراقبت کند و از رفتار های پرخطر که توسط کودکان ممکن است انجام شود جلوگیری می کند. البته بوکسر تا سن سه سالگی به بازیگوشی بسیار علاقه دارد و بعد از آن کم کم مطیع تر می شود.

بوکسر به دلیل استفاده زیاد از دست های خود حین بازی و نیز حین جنگیدن با افراد بیگانه اسم این نژاد را بوکسر گذاشته اند. البته یکی از رفتار های مورد علاقه بوکسر پریدن روی افراد است که باید در کودکی به او آموخت که روی افراد نپرد.

باکسر

باکسر

بوکسر عشق و وفا داری زیادی نسبت به صاحبش و خانواده وی داردو بسیار مطیع و فرمانبردار بوده و البته نسبت به افراد غریبه بسیار نترس و بدگمان است، به همین دلیل، می‌تواند محافظ خوبی برای صاحبش باشد.

البته گفته شده که باکسر باید یک صاحب داشته باشد چون در صورت داشتن چند صاحب احتمال حمله به افراد غریبه به قصد کشت در آن بیشتر می شود.

استاندارد بوکسر

از لحاظ قیافه جزو سگ‌های براکیوسفال است. براکیوسفال به حیواناتی گفته می شود که چشم ها و صورت رو به جلو دارند.

سر با بقیه بدن کاملا موزون است بینی پهن دارند ارتفاع بدن بین ۵۷ تا ۶۳ در نرها و ۵۳ تا ۵۸ در ماده ها است و وزن ۳۰ تا ۳۵ در نرها و ۲۳ تا ۲۵ در ماده ها است.

باکسر

باکسر

از لحاظ تنوع رنگی نیز به دو رنگ حنایی با پوزه سیاه و مخلوط حنایی و رگه های سیاه و پوزه های سیاه و نیز پوشش بدن کوتاه و درخشان است.

بیماری‌ها

بوکسر ها مستعد روماتیسم هستند و از این رو در هوای سرد و بارانی نباید آن ها را برای پیاده روی برد.

در نگارش این مطلب از کتاب اطلس رنگی معروف ترین نژاد های دنیا استفاده شده است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *