توصیه‌های دامپزشکی هنگام وقوع زلزله / بخش دوم؛ مقابله با مشکلات سیل و برف

رعایت این نکات کلیدی، برای حفظ سلامتی دام‌ها، صاحبان آنها و همه مردمی که در مناطق مجاور زندگی می‌کنند، بسیار ضروری است و با رعایت آن این احتمال از بین می‌رود که از دل فاجعه زلزله، فاجعه دیگری سر برآورد.

سلامت وت – در مطلب قبل، که به قلم دکتر کامران شریفی، عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، نوشته شده بود، سی نکته کاربردی و مهم در زمینه مقابله با خطرات و مشکلات پس از زلزله، ارائه شد که استقبال زیادی از سوی خوانندگان را به همراه داشت.

در بخش دوم این مطلب که دکتر شریفی، در اختیار سایت سلامت وت قرار داده‌اند، سی نکته کلیدی را پیشنهاد کرده است که برای مقابله با مشکلات در زمان وقوع سیل و بارش برف خصوصا در نقاط زلزله زده کاربرد دارد.

رعایت این نکات کلیدی، برای حفظ سلامتی دام‌ها، صاحبان آنها و همه مردمی که در مناطق مجاور زندگی می‌کنند، بسیار ضروری است و با انجام آنها می‌توان از بروز اپیدمی بیماری‌های عفونی مشترک، پیشگیری کرد و نیز اجازه نداد از دل فاجعه زلزله، فاجعه دیگری سر برآورد.

به همه فعالان حاضر در عرصه کمک‌رسانی به مناطق زلزله زده، به ویژه دامپزشکان توصیه می‌شود این موارد را مطالعه کنند چرا که توجه به این توصیه‌نامه، قبل از هرچیز،‌ به حفظ جان این گروه کمک می‌کند.

این توصیه‌نامه را می‌توانید در اینجا مطالعه یا دریافت کنید:

توصیه‌های_دامپزشکی_برای_سیل_و_برف

بخش اول این مطلب را نیز می‌توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

توصیه‌های دامپزشکی هنگام وقوع زلزله؛ بخش اول
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *