نژاد مو کوتاه بریتانیایی/ گربه چکمه پوش را بیشتر بشناسیم

از این گربه انتظار داشته باشید که وقتی در خانه راه می‌روید شما را دنبال کنند و در جایی که متوقف می‌شوید در کنار شما بنشینند. این گربه‌ها صدای آهسته‌ای دارند و همدمی‌ آرام هستند که از نشستن در کنار شما لذت می‌برند.

سلامت وت ــ شاید ندانید اما شما احتمالاً با این گربه بزرگ شده اید. گربه باهوش انیمیشن «گربه چکمه پوش» از نژاد مو کوتاه بریتانیایی است.

وزن و طول عمر

گربه‌های نر این نژاد وزنی بین پنج و نیم تا ۹ کیلوگرم و گربه‌های ماده سه و نیم تا ۶ کیلوگرم وزن دارند. این گربه‌ها ۱۲ تا ۱۷ سال عمر می‌کنند.

خلق و خو

این گربه‌ها آرام و مهربان بوده و سختگیر نیستند، بنابراین یک گربه خوب برای خانواده‌ها به شمار می‌روند. گربه‌های این نژاد از توجه و مراقبت، لذت می‌برند اما گربه‌ای نیستند که برای محبت کردن، جلب توجه کنند.

از این گربه انتظار داشته باشید که وقتی در خانه راه می‌روید شما را دنبال کنند و در جایی که متوقف می‌شوید در کنار شما بنشینند. این گربه‌ها صدای آهسته‌ای دارند و همدمی‌آرام هستند و از نشستن در کنار شما لذت می‌برد.

این گربه در زمان کودکی فعالیت متوسطی دارد و بسیار پر انرژی است اما معمولاً وقتی که یک ساله می‌شود فعالیت و انرژی او کاهش می‌یابد.

بیشتر گربه‌های مو کوتاه بریتانیایی اغلب گربه‌هایی با ورزش کم یا بدون ورزش هستند و معمولاً در حال استراحت دیده می‌شوند اما گربه‌های نر بالغ گاهی ممکن است فعالیت بیش از حدی داشته باشند. گربه‌ها وقتی که در داخل خانه شروع به دویدن کنند صدای زیادی تولید می‌کنند.

مراقبت

موهای نرم و لطیف این نژاد گربه به آسانی شانه می‌شود و مراقبت هفتگی برای برداشتن موهای کنده شده کافی است. این گربه‌ها به ندرت نیاز به حمام پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از بیماری‌های بافت‌های اطراف دندان بهترین کار مسواک زدن روزانه است، اما مسواک زدن هفتگی از مسواک نزدن بهتر است.

بهترین روش برای نگهداری این گربه‌ها نگهداری آنها در داخل خانه است تا آن‌ها را از بیماری‌هایی که به وسیله سایر گربه‌ها قابل انتقال است حفظ کند، از حمله سگ‌ها به آن‌ها پیشگیری شود و از سایر خطراتی که گربه‌ها هنگام بیرون رفتن با آن مواجه می‌شوند مانند تصادف با اتومبیل‌ها جلوگیری شود.

اگر این گربه‌ها از منزل خارج شوند ممکن است توسط افرادی که دوست دارند گربه ای زیبا در خانه خود داشته باشند دزدیده شوند.

رنگ بدن

این گربه‌ها با موهای کوتاه ضخیم، سر و گونه‌های گرد، چشم‌های بزرگ و بدنی دایره‌ای‌شکل، به هیچ چیز مانند یک خرس عروسکی زیبا شباهت ندارند. رنگ موهای آن‌ها می‌تواند به هر رنگ یا الگویی که شما تصور کنید وجود داشته باشند. این رنگ‌ها می‌تواند شامل شکلاتی، بنفش، یاسی، سیاه، سفید، خاکستری متمایل به قهوه ای و سایر رنگ‌ها باشد.

معروف ترین رنگ آن، آبی (خاکستری) بوده و به همین دلیل گاهی گربه‌های «بریتانیایی آبی» نامیده می‌شوند. این گربه‌ها تا سن ۳ تا ۵ سالگی بلوغ جسمی‌کامل خود را پیدا نمی‌کنند.

ارتباط با کودکان و سایر حیوانات خانگی

این گربه با رفتار آرام خود، برای زندگی در خانواده‌هایی که دارای کودک بوده و سگ‌هایی دارند که با گربه‌ها دوست هستند بسیار مناسب است. این گربه‌ها توجهی که کودکان به آن‌ها می‌کنند و با احترام به آن‌ها غذا می‌دهند را دوست دارند.

ارتباط کودکان را با حیوانات نظارت کنید و به آن‌ها چگونگی برخورد با گربه‌ها را آموزش دهید. به آن‌ها آموزش دهید که به جای بلند کردن گربه‌ها در کنار آن‌ها نشسته و آن‌ها را نوازش کنند.

سایر گربه‌ها تعادل و آرامش گربه را به هم نمی‌گیرد اما برای اطمینان بهتر است که سایر حیوانات خانگی و گربه‌های دیگر را آرام آرام کنترل شده وارد منزل کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *