گربه موکوتاه خانگی، گربه‌ای آشنا برای ایرانیان

ویژگی مشترک تمام گربه‌های مو کوتاه خانگی موهای براق و کوتاه آن‌ها است. بنابراین صاحبان این نوع گربه‌ها نیازی به صرف زمان زیاد برای شانه کردن موهای گربه خود ندارند. آن‌ها می‌توانند برای این کار تنها از یک مسواک استفاده کنند.

سلامت وت ــ گربه‌های مو کوتاه خانگی برای خانواده‌های دارای کودک یا بدون کودک و یا خانواده‌هایی که حیوانات خانگی دیگر دارند، بسته به خلق و خوی گربه مناسب هستند. این گربه‌ها برای افراد مجرد و تنها و نیز کسانی که برای نخستین بار از گربه نگهداری می‌کنند مناسب هستند.

ویژگی‌های فیزیکی

گربه‌های مو کوتاه خانگی دارای موهای براق و کوتاه هستند. رنگ این گربه‌ها شامل همه رنگ‌هایی است که می‌تواند در یک گربه وجود داشته باشد. همچنین گربه‌های این نژاد می‌توانند هر الگو و طرحی این نیز داشته باشند. تقریباً ۸۰ الگوی مختلف برای پوشش بدن این نژاد ثبت شده است.

گربه‌های مو کوتاه خانگی می‌توانند اشکال بدنی و ویژگی‌های صورت متنوعی داشته باشند. ویژگی‌های اجداد گربه تعیین کننده این ویژگی‌ها است. برخی از این نوع گربه‌ها کوتاه قد و به هم فشرده بوده در حالی که برخی دیگر باریک و لاغر هستند. اغلب آن‌ها وضعیت بدنی مناسبی دارند بنابراین بسیار چابک و پر قدرت‌اند و می‌توانند تا ارتفاع زیادی بپرند و فواصل زیادی را بدون عرق کردن طی کنند.

وزن این گربه‌ها می‌تواند بین پنج تا ۱۰ کیلوگرم باشد. گربه‌های نر بزرگتر از گربه‌های ماده هستند.

ویژگی مشترک تمام گربه‌های مو کوتاه خانگی موهای براق و کوتاه آن‌ها است. بنابراین صاحبان این نوع گربه‌ها نیازی به صرف زمان زیاد برای شانه کردن موهای گربه خود ندارند. آن‌ها می‌توانند برای این کار تنها از یک مسواک استفاده کنند.

خلق و خو

اجداد گربه‌های این نژاد متنوع هستند بنابراین خلق و خوی آنها به سختی قابل پیش بینی است. برخی از آن‌ها آرام، اهلی و مطیع بوده در حالی که برخی دیگر فعال‌تر پر جنب و جوش تر و پر سر و صدا تر هستند. برخی مهربان و خونگرم بوده در حالی که برخی دیگر مستقل، خود مختار و خود سر هستند. بسیاری از آن‌ها هنگامی‌که جوان هستند بازیگوش بوده و فعالیت زیادی دارند. برخی نیز از همدم بودن و همراهی با کودکان و حیوانات خانگی دیگر لذت می‌برند.

گربه‌های مو کوتاه خانگی در صورتی که آرام، احساساتی، پر جنب و جوش و مهربان باشند بهترین همدم برای افرادی هستند که تنها زندگی می‌کنند (این افراد کسانی هستند که حیواناتی می خواهند که به دنبال آن‌ها بیایند، اطراف آن‌ها حضور داشته باشند و گاهی آنها را بغل کنند یا بر دامان آنها بنشینند.

تاریخچه گربه‌های مو کوتاه خانگی

گربه‌های این نژاد از تولید مثل و آمیزش اجداد مختلف گربه‌ها به وجود آمده اند. برخی از این گربه‌ها پایه و اساس برای نژادهای خالصی مانند مو کوتاه آمریکایی بوده‌اند.

گربه‌های مو کوتاه خانگی ارتباط بسیار نزدیکی با گربه‌های مو بلند و گربه‌های با موی متوسط هستند. به علت این ارتباط گربه‌های مو کوتاه می‌توانند گربه‌های مو بلند و گربه‌های مو بلند می‎‌توانند گربه‌های مو کوتاه را ایجاد کنند.

اختلاف مهم این گربه‌ها با هم، ژن کوتاهی مو بوده که به وسیله گربه‌های مو کوتاه خانگی حمل شده و سبب تولید موهای براق و کوتاه در این نژاد می‌شود.

بیشتر این گربه‌ها نوزادانی متولد می‌کنند که ویژگی‌های فیزیکی مشابه با والدین خود دارند و به همین دلیل نژاد مناسبی برای پرورش دهندگان هستند. نوزادان این گربه‌ها به خوبی ویژگی‌های مو، رنگ و شکل بدن والدین خود را نشان می‌دهند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *