معرفی کامل نژاد مینیاتور پینچر، پادشاه عروسک‌ها

این سگ‌ها طبیعتی بسیار کنجکاو دارند، بنابراین باید در محیطی ایمن نگهداری شوند. باید خانه را مانند زمانی که یک کودک نوپا دارید، بچینید.

سلامت وت ــ سگ‌های نژاد پینچر، دارای قدی بین ۲۵٫۴ تا ۳۰٫۴ سانتی متر تا ارتفاع جدوگاه خود هستند. این سگ‌ها ۳٫۶ تا ۴٫۹ کیلوگرم وزن داشته و در صورتی که به خوبی نگهداری شوند ۱۰ تا ۱۴ سال عمر خواهند کرد.

خلق و خوی مینیاتور پینچر

سگ‌های این نژاد داری لقبی با عنوان «پادشاه عروسک‌ها» هستند. این سگ‌ها نژادی بسیار سرزنده بوده و دارای اعتماد به نفس بالایی هستند. این دو ویژگی، هم باعث شوق و لذت و هم گاهی عصبانیت صاحب این حیوان خواهند شد.

این سگ‌ها از هیچ چیز نمی ترسند. آن‌ها بسیار کنجکاو بوده و اغلب برای هرگونه واکنشی آماده هستند.

سگ‌های نژاد پینچر بسیار پر انرژی، باهوش و قدرتمند بوده و سگ‌های نگهبان بسیار خوبی هستند.

این سگ‌ها مانند کاراگاه هستند. آن‌ها دوست دارند درباره همه چیز کنجکاوی کنند و اگر چیزی را که می‌خواهند، از نزدیک نبینند ممکن است خود را به دردسر بیندازند.

زندگی کردن با یک سگ نژاد پینچر مانند زندگی با یک کودک نوپا است که دائما نیاز به نظارت دارد. زمانی که نمی‌توانید سگ نژاد پینچر خود را نظارت کنید بهتر است او را در باکسش قرار دهید تا ایمن باشد.

همیشه به یاد داشته باشید که این سگ‌ها تمایل زیادی به در رفتن دارند. قسمت‌های نازک تر یا ضعیف‌تر فنس را پیدا می‌کنند یا زمانی که گوشه در را کمی باز کرده‌اید و سر خود را بیرون برده اید از پایین در فرار می‌کنند.

باید همیشه برای در امان نگه داشتن این حیوانات گوش به زنگ باشید. این سگ‌ها اعضای خانواده ای را که با آن‌ها زندگی می‌کنند، دوست دارند.

آن‌ها عاشق بازی کردن هستند و برای اینکه توجه صاحب خود را جلب کنند دست به هر کاری می‌زنند.

پینچر مینیاتوری

مراقبت از سگ مینیاتور پینچر

این سگ‌ها طبیعتی بسیار کنجکاو دارند، بنابراین باید در محیطی ایمن نگهداری شوند. باید خانه را مانند زمانی که یک کودک نوپا دارید، بچینید.

اطمینان حاصل کنید که همه وسایل کوچک مانند کلیدها سکه‌ها اسباب بازی‌ها و غیره دور از دسترس این سگ‌ها باشند.

داروها یک مشکل جدی هستند، زیرا این سگ‌ها می‌توانند قرص‌هایی را که روی زمین رها شده باز کرده و آن‌ها را بخورند.

مینیاتور پینچر نیز مانند دیگر نژادهای سگ، باید در دوران تولگی به خوبی تربیت شود و اگر در زمان تولگی این کار انجام نشده و به خوبی اجتماعی نشود، در بزرگسالی، روحیه‌ای خشن یا ترسو پیدا می‌کند.

این سگ برای کسانی که برای نخستین بار می‌خواهند از یک سگ مراقبت کنند نژاد مناسبی نیست. حتی اگر شما تجربه زیادی نگهداری از سگ دارید اماا اولین بار است که می‌خواهید سگی از این نژاد نگهداری کنید، بهتر است که با یک تربیت کننده با تجربه مشورت کنید.

این سگ‌ها موی زیادی روی بدن خود ندارند، بنابراین به سرما حساس هستند. در فصل سرما بهتر است برای آن‌ها لباس تهیه کنیم.

پوشش بدن و شانه کردن سگ مینیاتور پینچر

این سگ‌ها به خاطر موهای کوتاه و براق خود بسیار زیبا هستند. رنگ موهای آن‌ها می‌توانند قرمز مشکی و زنگار بوده یا شکلاتی زنگاری باشد.

شانه کردن موهای این سگ‌ها بسیار آسان است. آن‌ها هر چند روز یک بار نیاز به شانه کردن دارند تا براق باقی بمانند. حمام کردن مکرر توصیه نمی شود زیرا سبب خشک شدن پوست آن‌ها می‌شود.

فقط هنگامی این سگ‌ها را حمام کنید که بوی بد گرفته باشند یا بسیار کثیف شده باشد.

بسیاری از صاحبان سگ‌ها به جای حمام کردن، حوله را با آب گرم خیس می‌کنند و بر روی موهای سگ خود می‌کشند و ناحیه زیر چشم را با دقت بیشتری تمیز می‌کنند. اگر هر چند روز یک بار این کار را انجام دهید سگ شما پاکیزه و سالم باقی می‌ماند.

 رفتار مینیاتور پینچر با کودکان و سایر حیوانات خانگی

اگر سگ‌های پینچر منیاتوری با کودکانی پرورش داده شده باشند که با دوستی و مهربانی با آنها رفتار کرده اند به آن‌ها عشق خواهند ورزید و همراهانی قابل اعتماد برای آن‌ها خواهند بود.

در مقابل، اگر به کودکان اجازه داده شود که با خشونت با این سگ‌ها رفتار کنند (حتی اتفاقی)، آن‌ها نیز رفتار بدی با کودکان خواهند داشت یا حداقل ترجیح می‌دهند تا جای ممکن از آن‌ها فاصله بگیرند.

سگ‌های نژاد پینچر مینیاتوری برای کودکان ۱۰ سال به بالا مناسب هستند.

بیشتر افرادی که سگ‌های این نژاد را نگهداری می‌کنند، معمولا بیش از یک سگ از این نوع دارند و در صورتی که سگ این نژاد خوب اجتماعی شود با سایر سگ‌ها نیز می‌تواند همراه باشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *