پکینیز

معرفی کامل نژاد سگ پکینیز ؛ مسافری از پکن + فیلم

سگ‌های این نژاد انتخاب خوبی برای خانواده‌هایی که کودک نوپا دارند، نیستند. زیرا این کودکان ناخواسته رفتاری خشونت آمیز با سگ‌ها دارند و این حیوانات مجبور به دفاع از خود می‌شوند.

سلامت وت ــ سگ‌های نژاد پکینیز دارای قدی بین ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر تا ناحیه جدوگاه بوده و وزن آن‌ها بین ۳ کیلوگرم تا ۶ کیلوگرم است. طول عمر این حیوانات در صورتی که به خوبی مراقبت شوند بین ۱۲ تا ۱۵ سال است.

 خلق و خوی سگ‌های پکینیز

سگ‌های این نژاد ممکن است بسیار لوس به نظر برساند اما دارای شخصیتی مقاوم هستند و شجاع تر و محکم تر از چیزی هستند که ظاهر آنها نشان می‌دهد.

خصوصیات رفتاری این سگ‌ها شامل وقار و شان بالا، خود بزرگ بینی، اعتماد به نفس، سر سخت بودن و ستیزه جویی است.

از سوی دیگر این سگ‌ها مهربان، با احساس و خوش قلب هستند و در صورتی که شما به آن‌ها احترام بگذارید به شما احترام خواهند گذاشت. سگ‌های نژاد پکینیز با وفا بوده و از صاحب خود محافظت می‌کنند و زمانی که افراد غریبه نزدیک می‌شوند واق‌واق می‌کنند.

برای تربیت این سگ‌ها باید از روش‌های سرسختانه، محکم و با ثبات به همراه استفاده از تاییدیه مثبت مانند غذا و پاداش استفاده کرد.

تربیت پکینیز

سگ‌های نژاد پکینیز، در مقایسه با نژادهای دیگر، نسبتا لجباز هستند، بنابراین تربیت آنها ممکن است دشوار باشد. البته این سگ‌ها به روش‌های خشن پاسخ نمی‌دهند.

اگر هنگام تربیت این سگ‌ها بتوانید آن‌ها را متقاعد کنید که کاری که انجام می‌دهند ایده خودشان است نه شما، همیشه در تربیت کردن آن‌ها موفق خواهید بود.

خلق و خوی سگ‌های این نژاد تحت تاثیر عوامل زیادی از جمله ویژگی‌های ارثی، تمرین و اجتماعی شدن است. توله سگ‌هایی که اخلاق خوبی دارند، کنجکاو و فعال هستند، به نزدیک شدن به انسان‌ها تمایل دارند و دوست دارند که توسط آن‌ها نگهداری شوند.

اگر می‌خواهید سگی از این نژاد انتخاب کنید بهتر است توله ای انتخاب کنید که نه گوشه گیر باشد و نه برادران و خواهران خود را کتک بزند.

بهترین است که یکی از والدین او را ببینید که معمولاً مادر در دسترس است، تا مطمئن شوید که اخلاق خوبی دارد و شما با این اخلاق مشکلی ندارید.

دیدن خواهران و برادران یا سایر بستگان والدین نیز می‌تواند برای ارزیابی رفتار آینده توله کمک کننده باشد.

مراقبت از پکینیز

سگ‌های این نژاد برای زندگی در آپارتمان مناسب هستند. این سگ‌ها هنگام بیرون رفتن عاشق دویدن و سروصدا کردن هستند.

سگ‌های این نژاد پیاده روی را دوست دارند و همراهان خوبی برای قدم زدن با شما در اطراف منزل تان هستند. ین حیوانات،‌ دویدن در اطراف خانه را به خصوص با سگ‌های نژاد پکینیز یا سایر سگ‌ها دوست دارند.

علیرغم پوشش مویی سنگین، این موجودات، سگ‌هایی خانگی هستند و نباید بیرون از خانه نگهداری شوند. بینی کوتاه، آنها را به گرما حساس می‌کند، بنابراین این سگ‌ها نیاز به محیطی با تهویه مناسب دارند.

 رنگ بدن و شانه کردن پوشش پکینیز

مو‌های این سگ‌ها بلند، خشن و صاف است و آن‌ها را به شکل‌هاله ای خز دار در آورده است.

زیر لایه بالایی موها، لایه نرم و ضخیمی قرار گرفته است.

این سگ‌ها را به علت وجود یالی قابل توجه روی گردن و ناحیه شانه شان، به شیر تشبیه کرده‌اند. اگرچه موهای بدن این حیوان بلند و فراوان است اما نمی‌تواند شکل بدن او را پنهان کند.

رنگ بدن این حیوان می‌تواند به رنگ‌ها و الگوهای مختلفی وجود داشته باشد.

این رنگ‌ها شامل سیاه و قهوه ای، قرمز یا ترکیبی از رنگ‌ها با رنگ سفید باشد. صورت آنها ممکن است سیاه باشد یا نباشد. پکینیز‌های سفید رنگ، برای چینی‌ها بسیار با ارزش و عزیز بوده‌اند و امروزه نیز محبوبیت زیادی دارند. صرف نظر از هر رنگی که پوشش آن‌ها دارد، پوست بینی، پوزه و پلک‌ها سیاه هستند.

شما می‌توانید به صورت هفتگی به وسیله شانه‌های مختلف موهای این سگ را شانه کنید. قبل از شانه کردن بهتر است کمی موها را به وسیله آب مرطوب کنید تا از شکستن یا کنده شدن آن‌ها جلوگیری شود.

رفتار پکینیز با کودکان و سایر حیوانات خانگی

سگ‌های این نژاد انتخاب خوبی برای خانواده‌هایی که کودک نوپا دارند، نیستند. زیرا این کودکان ناخواسته رفتاری خشونت آمیز با سگ‌ها دارند.

سگ‌های نژاد پکینیز هول دادن، سیخونک زدن و چنگ زدن کودکان را نمی توانند تحمل کنند و در این صورت از خود دفاع خواهند کرد. این سگ‌ها بودن با سایر سگ‌های نژاد پکینیز را ترجیح می‌دهند.

در صورتی که در سنین پایین اجتماعی شوند زندگی با سایر سگ‌ها و گربه‌ها را نیز یاد می‌گیرند.

در ویدیوی زیر می‌توانید نمونه‌ای رفتار و خلق‌وخوی سگ‌های نژاد پکینیر را مشاهده کنید:

همچنین سایر نژادهای سگ‌های چینی را می‌توانید در زیر ببینید:

⚫️  چاو چاو نژادی مقدس در شرق دور
⚫️ همه چیز درباره نژاد شیتزو
⚫️  معرفی کامل سگ نژاد پاگ: چینی دوست داشتنی! + فیلمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *