آیا نژاد مو کوتاه آمریکایی گربه‌ای مناسب برای من است

گربه‌های مو کوتاه آمریکایی جزء نژادهای است که مراقبت زیادی نیاز ندارد همچنین این نژاد به طور کلی با صاحبان خود مهربان و با غریبه ها اجتماعی است.

سلامت وت – گربه مو کوتاه آمریکایی یک نژاد گربه اهلی است که به نظر‌ می‌رسد از گربه های اروپایی منتقل شده به آمریکای شمالی حاصل شده است که برای محافظت از بارها و غذاها از حمله موش استفاده‌ می‌شده است.

این گربه‌ها بعد از وارد شدن به آمریکا در آنجا ساکن شدند و زاد ولد کرده و نژادی مناسب آب و هوا و اقلیم آن منطقه را به وجود آوردند.

اطلاعات کلی

این نژاد بر اساس بررسی ها هفتمین گروه پر طرفدار در آمریکا است. به صورت اختصاصی اسم این نژاد را مو کوتاه آمریکایی گذاشتند تا به خوبی منشاء این نژاد را بیان کند که با مو کوتاه های دیگر متفاوت است.

هرچند این نژاد یک نژاد کاملا ورزشی نیست ولی دارای بدنی قوی و عضلانی است. بر اساس استاندارد های انجمن گربه داران موکوتاه آمریکایی یک نژاد گربه کاری محسوب‌ می‌شود. آن ها دارای صورت گرد و گوش های کوتاه هستند.

گربه‌های مو کوتاه آمریکایی جزء نژادهای است که مراقبت زیادی نیاز ندارد همچنین این نژاد به طور کلی با صاحبان خود مهربان و با غریبه‌ها اجتماعی است.

ویژگی های ظاهری

جنس نر به صورت محسوسی بزرگتر از جنس ماده است. در این نژاد گربه‌های نر از ماده‌ها بزرگترند و در زمان بلوغ بین ۱۱ تا ۱۵ پوند هستند، در حالی که گربه های ماده در زمان بلوغ کامل بین ۸ تا ۱۲ می‌رسند.

ماده ها در سن تا ۴ سالگی به بلوغ کامل‌ می‌رسند و در صورتی که با غذای کافی و جیره مناسب به همراه مراقبت کامل داشته باشند‌ می‌توانند تا ۱۵ سال عمر کنند.

این نژاد نیاز به واکسیناسیون سالانه دارد نژاد مو کوتاه آمریکایی دارای بدنی عضلانی پر از ماهیچه با شانه‌هایی گسترش یافته است.

این نژاد تا ۸۰ الگوی رنگی متفاوتی‌ می‌تواند داشته باشد از رنگ قهوه‌ای پررنگ تا آبی، نقره‌ای، سیاه و نارنجی را در بر‌ می‌گیرد.

در نژادهای مو کوتاه آمریکایی دورگه رنگ‌های شکلاتی سیاه بنفش کمرنگ و بنفش پررنگ نیز دیده‌ می‌شود.

ویژگی های رفتاری

نژاد مو کوتاه آمریکایی نژادی باهوش است که از محیط اطراف خود لذت‌ می‌برد آنها از تماشای پرندگان حیوانات و تمام فعالیت های بیرون پنجره اتاق لذت می‌برند.

این نژاد نژادی آرام دوست داشتنی بازیگوش است به نشستن پشت پنجره عادت دارد. آنها به بازی کردن با بچه‌ها علاقه زیادی داشته و حیوان خانگی خوبی برای خانواده به شمار‌ می‌روند.

اگرچه نژاد مو کوتاه، آمریکایی گربه‌ای اجتماعی ولی مستقل است و به شکار کردن حشرات و حیواناتی که وارد خانه‌ می‌شوند علاقه دارد.

برای نگهداری این حیوانات دوست داشتنی شما نیاز به داشتن، اسباب بازی های مخصوص خود را دارد.

بنابراین در صورتی‌که شما علاقه‌مند به نگهداری گربه هستید توصیه می‌شود گربه نژاد مو کوتاه آمریکایی یک نژاد مناسب برای نگهداری در خانه و آپارتمان است.

در مطالب بعدی اطلاعات بیشتری را در مورد نژاد مو کوتاه آمریکایی و همچنین تصاویر و ویدیویی بیشتر منتشر می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *