نژاد بنگال ، گربه‌ای اهلی با اجدادی وحشی

گربه‌های نژاد بنگال انقدر باهوش هستند که بدانند از سر راه کودکان نوزاد کنار بروند و در عوض، بچه‌هایی که در سن مدرسه هستند را دوست دارند زیرا آن‌ها نیز به اندازه این گربه‌ها انرژی دارند می‌توانند با آن‌ها بازی کنند.

سلامت وت ــ گربه‌های نژاد بنگال تقریبا حیوانات خانگی جدیدی هستند. این گربه‌ها با آمیزش بین گربه‌های اهلی و گربه‌های وحشی آسیایی لئوپارد به وجود آمده اند. هدف از ایجاد این نژاد انتقال ویژگی‌های غیر معمول گربه این وحشی به گربه ای آرام و اهلی بوده است.

گربه‌های نژاد بنگال گربه‌هایی با بدنی کشیده، عضلانی و تنومند هستند که جزو گربه‌های با اندازه متوسط طبقه بندی می‌شوند. این گربه‌ها وزنی بین ۳.۵ تا ۷ کیلوگرم دارند.

پوشش بدن گربه بنگال

پوشش بدن این گربه‌ها رنگ و الگوهای متفاوتی دارند. همه گربه‌های نژاد بنگال دارای الگوی نقطه‌ای یا الگوی دایره ای شبیه به سنگ مرمر هستند و بسیاری از آن‌ها شبیه به گربه‌های نژاد لئوپارد وحشی با اندازه ای کوچک تر هستند.

بچه گربه‌های این نژاد معمولاً رنگ بدنشان یکنواخت است و به تدریج وقتی بزرگ می‌شوند رنگ و ویژگی‌های گربه بالغ را به خود می‌گیرند. این گربه‌ها حدودا در سن یک سالگی الگو و طرح گربه‌های لئوپارد را به خود می‌گیرند.

 سلامت گربه بنگال

گربه‌های نژاد بنگال گربه‌هایی سالم قدرتمند هستند. میانگین سن آنها حدود ۱۵ سال یا بیشتر است و مشکلات سلامتی عمده ای برای این گربه‌ها گزارش نشده است.

خلق و خوی گربه بنگال

این گربه‌های زیبا و عجیب، بسیار بازیگوش سرزنده و شوخ هستند و ویژگی‌های یک گربه خانگی دوست داشتنی را دارند. آن‌ها ترسو و خجالتی نبوده و در عین حال گربه‌هایی عصبانی و خشن نیز نیستند.

این گربه‌ها ماهیتی کنجکاو داشته و به نوازش و به آغوش کشیده شدن علاقه دارند. آن‌ها بسیار احساساتی هستند و برای اعضای خانه ای که در ان زندگی می‌کنند فداکاری می‌کنند.

گربه‌های نژاد بنگال می‌توانند حیوانات خانگی بسیار فوق‌العاده‌ای باشند به خصوص اگر کودکان، سایر گربه‌ها و سگ‌هایی که در خانه زندگی می‌کنند قبل از اینکه این گربه در خانه وارد شود حضور داشته باشند. این گربه‌ها صدایی با دامنه وسیع داشته و از این طریق ارتباط برقرار می‌کنند.

 فعالیت گربه بنگال

 بنگال، گربه ای پر انرژی، تنومند و ورزشکار بوده که عاشق بازی کردن در آب است. این گربه‌ها جزو معدود نژاد‌هایی هستند که به نظر می‌رسد واقعاً از پیاده روی با قلاده در اطراف خانه لذت می‌برند. این گربه‌ها نیز گربه‌هایی هستند که باید در داخل خانه نگهداری شوند و این مسئله که اجداد آن‌ها گربه‌های وحشی هستند باعث نمی‌شود که آن‌ها برای نگهداری در خارج خانه مناسب باشد.

گربه بنگال

این گربه‌ها بسیار فعال هستند و همیشه نیاز به فعالیت و تحرک زیادی دارند، بنابراین برای اینکه مشغول و سرگرم باشند همیشه نیاز به اسباب بازی‌های جدید دارند، درخت گربه آن‌ها باید تغییر کنند و اسکرچر جدید باید برای آن‌ها فراهم شود.

 از آنجایی که گربه‌های این نژاد از نظر ژنتیکی بسیار به گربه‌های وحشی نزدیک هستند، باید در داخل خانه نگهداری شده و بسیار مورد توجه قرار گیرند. صاحبان این گربه‌ها باید محیط زندگی متنوع و مهیجی برای آن‌ها‌ها فراهم کرده و به آن‌ها توجه زیادی کنند تا خستگی و بی حوصله شدن این گربه‌ها پیشگیری کنند زیرا این مشکل می‌تواند آسیب رسان باشد.

گربه بنگال

مراقبت گربه بنگال

 موهای کوتاه و ضخیم این گربه‌ها به آسانی مراقبت می‌شوند. شانه کردن هفتگی برای برداشتن موهای کنده شده و توزیع چربی روی پوست کافی است. این گربه‌ها به ندرت به حمام نیاز پیدا می‌کنند. برای حفظ سلامت دندان‌های این گربه‌ها، مسواک زدن روزانه مناسب است اما مسواک زدن هفتگی از مسواک نزدن بهتر است.

 

 رابطه  گربه بنگال با کودکان و سایر حیوانات خانگی

این گربه‌های فعال و اجتماعی انتخابی بسیار خوب برای خانواده‌هایی است که دارای کودک بوده و یا سگ‌هایی دارند که با گربه‌ها مهربان هستند. گربه‌های نژاد بنگال انقدر باهوش هستند که بدانند از سر راه کودکان نوزاد کنار بروند و در عوض، بچه‌هایی که در سن مدرسه هستند را دوست دارند زیرا آن‌ها نیز به اندازه این گربه‌ها انرژی دارند می‌توانند با آن‌ها بازی کنند.

هیچ چیز، به خصوص سگ‌ها، این گربه را نمی ترساند. بنابراین اگر سگ‌ها مشکلی برای او ایجاد نکنند، آن‌ها را دوست خواهد داشت. حیوانات خانگی جدید، به خصوص سایر گربه‌ها را کنترل شده و با نظارت وارد خانه کنید.

مانند سایر گربه‌هایی که فعالیت زیاد دارند، این گربه‌ها نیست به شکار کردن علاقه دارند. بنابراین حیوانات شکار مانند همستر و خرگوش‌های کوچکتر یا خوکچه هندی در مقابل این گربه‌ها در معرض خطر هستند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *