نژاد حبشی ، گربه‌ای پرتحرک و فعال

زندگی کردن با این گربه‌ها بسیاری اعتیاد آور است و اگر شما یکی از آن‌ها داشته باشید متوجه می‌شوید که گربه دیگری نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

سلامت وت ــ گربه‌های نژاد حبشی به طور میانگین ۹ تا ۱۵ سال عمر دارند. این گربه‌ها اندازه متوسط داشته و وزنی بین ۲٫۷ تا ۴٫۵ کیلوگرم دارند.

خلق و خو

از بین تمام نژادهای گربه، نژاد حبشی شاید تنها نژادی است که زندگی کاملی دارد. یعنی گربه‌های این نژاد تمایل به ارتفاع بیشتری دارند، بیشتر پرش می‌کنند و پر تلاش تر هستند. این گربه‌ها بسیار باهوش و کنجکاو بوده و زندگی کردن با آنها بسیار سرگرم کننده و همیشه چالش برانگیز است.

این گربه‌ها بسیار سریع هستند و اگر بخواهید یک قدم جلوتر از آن‌ها حرکت کنید یا برابر با آن‌ها راه بروید باید بسیار چابک و زیرک باشید. برای بازی کردن با آن‌ها باید مغزی بسیار قدرتمند و شوخ‌طبعی پایان ناپذیری داشته باشید.

شما هیچگاه نمی توانید بدانید که گربه شما چه کاری انجام خواهد داد اما باید بدانید که هر چیزی که دارید یا هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، گربه شما می‌خواهد آن را از نزدیک ببینند. این گربه‌ها بسیار تمایل دارند چیزی که به آن علاقه مند هستند را به دست آورند.

این گربه همیشه در حال حرکت است. در مقابل پنجره بالا و پایین می‌پرد تا پرنده‌ها یا سنجاق‌ها را تماشا کند، به بالای یخچال می‌رود تا روند غذا پختن را نظارت کند، روی میز کار شما قرار می‌گیرد و حرکات انگشت‌های شما را روی صفحه کلید تماشا می‌کند و سپس روی صفحه کلید می‌آید تا شما به او توجه کنید.

گربه حبشی بسیار بازیگوش و فعال است، توانایی بسیاری دارد و می‌خواهد در مرکز توجه باشد. او برای جلب توجه هر کاری انجام دهد. این گربه‌ها عاشق بازی کردن هستند بنابراین باید برای آن‌ها اسباب بازی‌های متنوعی فراهم کنید تا مشغول باشند.

نگهداری

برای اینکه نژاد حبشی سرگرم و فعال باشد، انواع و اقسام بازی‌ها و اسباب بازی‌ها را برای آن بسازید یا خریداری کنید. این گربه قرار گرفتن در ارتفاع را دوست داشته و علاقه دارد در حداکثر ارتفاع ممکن قرار گیرد، بنابراین بهتر است برای او «درخت گربه» مرتفعی مهیا کنید. وقتی که این وسایل در دسترس گربه نباشد، خود را در بالاترین نقطه ای که در اتاق وجود دارد، قرار می‌دهد.

این گربه‌ها به راحتی به خانه ای که در آن مورد توجه قرار گیرند و اعضای خانواده به او عشق بورزند، عادت می‌کنند. در منزلی که افراد آن در طول روز به محل کار یا مدرسه می‌روند، این گربه‌ها با همدمی دیگر (به خصوص گربه حبشی دیگری) که به اندازه او فعال باشد، به خوبی زندگی می‌کنند. این گربه اگر در خانه تنها بماند ممکن است خانه را در جست و جویی که برای چیز جالبی انجام می‌دهد، به هم بریزد.

البته مراقب باشید که زندگی کردن با این گربه‌ها بسیاری اعتیاد آور است و اگر شما یکی از آن‌ها داشته باشید متوجه می‌شوید که گربه دیگری نمی‌تواند جای آن را بگیرد.

رنگ پوشش بدن

این گربه‌ها می‌توانند رنگ‌های مختلفی داشته باشند که شامل آبی، شکلاتی، نقره ای تیره، نارنجی، حنایی و حنایی نقره ای است. ویژگی منحصر به فرد این گربه‌ها حضور بند‌ها یا خطوطی روی تک‌تک موهایشان است. سه تا چهار بند از رنگ‌های مختلف روی هر تار موی آن‌ها وجود دارد.

مراقبت

موهای کوتاه و زیبای این گربه به راحتی مراقبت می‌شود و شانه کردن هفتگی برای برداشتن موهای کنده شده و پخش کردن چربی پوست کافی است. هنگامی که گربه شما مو ریزی داشته باشد برای از بین بردن موهای کنده شده حمام لازم است در غیر اینصورت به ندرت نیاز به حمام پیدا می‌کند.

رابطه با کودکان و سایر حیوانات خانگی

این گربه‌ها انسان‌ها و سایر حیوانات خانگی را دوست دارند و برای خانه‌هایی که کودک دارند، انتخاب بسیار خوبی هستند. آن‌ها زندگی کردن در خانه‌هایی که در آن کودکان مودبانه و با احترام با این گربه رفتار می‌کنند و به او غذا می‌دهند را دوست دارند.

گربه حبشی، با وجود اینکه گربه بسیار فعالی است برای نگه داری در منزل مناسب است. می‌تواند ساعت‌ها با اسباب بازی‌های خود بازی کند اما از یک فعالیت جذاب با صاحبش نیز لذت می‌برد. این گربه‌ها با صدایی لطیف و آرام با شما حرف می‌زنند. آن‌ها مهربان و احساساتی بوده و از سپری کردن زمان با صاحب خود لذت می‌برند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *