ملاقات حیوانات با صاحباشن شان

صحنه‌های بی‌نظیر ملاقات حیوانات گم‌شده با صاحب خود

نگهداری از حیوانات خانگی، نه یک رفتار لاکچری و لوکس است و نه یک تقلید از سبک زندگی غربی؛ بلکه راهی برای تمرین مهربانی با همه موجودات هستی است.

سلامت وت – حتما شما نیز تا به حال، به نگهداری از حیوانات خانگی فکر کرده‌اید. نگهداری از حیوانات خانگی، نه یک رفتار لاکچری و لوکس است و نه یک تقلید از سبک زندگی غربی؛ بلکه مراقبت از حیوان همدم، راهی برای تمرین مهربانی با همه موجودات هستی است.

عملی است که بخشی از دردهای حیوانات اطراف ما را کاهش می دهد و آنها را از رنج‌هایی که انسان‌ها به آنها و طبیعت تحمیل کرده‌اند می‌رهاند.

موجوداتی که هر چقدر از نظر رفتار، غریزی عمل می‌کنند، اما تجربه ثابت کرده از ما انسان‌ها بسیار مهربان‌ترند و هرگز ذره‌ای از این همه شقاوتی که بشر از خود نشان داده است را ندارند.

نگهداری از حیوان خانگی، علاوه بر همه فوایدی که برای خود حیوان و صاحب آن دارد، باعث ایجاد نوعی علاقه عمیق و عاطفی بین این دو نیز می‌شود.

ویدئوی زیر،‌ که مربوط به پیدا شدن سگ‌های گم شده و دیدار آنها با صاحبان‌شان در سال گذشته میلادی است، عمق علاقه حیوانات و صاحب شان به همدیگر را به خوبی به تصویر می‌کشد.

دیدن این ویدئو این سوال را در ذهن انسان مطرح می‌کند که چرا بسیاری از ما ندانسته یا دانسته، حیوانات را آزار می‌دهیم و نگهداری و مهربانی با آنها را مذموم می‌شمریم. ویدئوی زیر را ببینید و باور کنید که چشم‌ها را باید شست.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *