پیرترین سگ دنیا در ۳۰ سالگی درگذشت + تصاویر

پیرترین سگ دنیا زیر یک درخت کاج در سن ۳۰ سالگی به خاک سپرده شد.

مگی کلپی، پیرترین سگ دنیا، در ۳۰ سالگی هنگامی که در خانه‌اش در ویکتوریا استرالیا در آرامش خوابیده بود درگذشت. برایان مک لارن مالک پیرترین سگ دنیا که یک کشاورز و تولیدکننده لبنیات است به نشریه هفتگی تایمز گفت: مگی هفته پیش مثل سابق خوب و سرزنده بود. او با خوشحالی تمام از منزل تا محل کارم می‌رفت و هر روز سر به سر گربه‌ها می‌گذاشت. فقط دو روز بود که حال خوشی نداشت و وقتی دیروز برای ناهار به منزل بازگشتم متوجه شدم حال مگی کلپی، پیرترین سگ دنیا چندان مساعد نیست. نهایتاً مگی از دنیا رفت.

پیرترین سگ دنیا زیر یک درخت کاج در کنار سگ دیگر مک لارن به خاک سپرده شد. متأسفانه نمی‌توان رسماً سن او را اثبات کرد زیرا مدارک مگی وقتی توله بود گم شد اما برایان می‌گوید وقتی پسر ۳۴ ساله‌اش لیام تنها ۴ سال سن داشت مگی کلپی به خانواده‌ی آن‌ها پیوسته است.

اگر این واقعیت را در نظر بگیریم که بیشتر سگ‌ها فقط بین ۸ تا ۱۵ سال عمر می‌کنند باید گفت مگی کلپی به عنوان پیرترین سگ دنیا طول عمر خوبی داشته است. در واقع، ۳۰ سال سن بشری حدوداً معادل ۱۳۳ سال سن در دنیای سگ‌هاست.

برایان گفت: خیلی ناراحتم اما از یک جهت خوشحالم که مگی همان‌طور از دنیا رفت که خودش می‌خواست.

بر اساس رکوردهای ثبت‌شده در کتاب گینس، پیش از این رکورد پیرترین سگ دنیا متعلق به سگی استرالیای به نام بلوی بود که در سال ۱۹۳۹ در سن ۲۹ سالگی درگذشت.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: برای فردا 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *